wtorek, 3 marca 2015 |

Kenia

Tym razem kolejne afrykańskie państwo, a mianowicie egzotyczna Kenia - następna kartka z serii uratowane od pogromu, wszak dostałam ją lata temu (niestety pieczątka jest niewyraźna i nie jestem w stanie odczytać daty) od cioci, która kraj ten odwiedziła podczas jednej ze swych (jak by nie było - licznych) podróży. Można uznać, że to wyjątkowy okaz w kolekcji, w końcu nieczęsto zdarza się otrzymać pocztówkę z tak egzotycznego państwa, choć osobiście nie traktuję jej tak ze względu na pochodzenie - na kartce widać Masajów, czyli zamieszkującej te tereny grupy etnicznej o bogatej kulturze. Jak dla mnie to fascynujące, że są jeszcze na świecie plemiona, które potrafią czerpać ze swej tradycji, pomimo coraz większych wpływów cywilizacji.

Kenia

7 komentarzy:

 1. Świetna sprawa z tą Kenią, gratuluję :) Ja umawiałam się na swap, jednak... chłopak po 3 miesiącach zaczął pisać, że musiał się przenieść do pracy do innego miasteczka i nie wie kiedy wróci do swojego rodzinnego domu i że kartki nie wysłał nadal... No cóż.
  Twoja pocztówka mi się podoba, bo lubię lokalnych ludzi na kartkach, zawsze można się dowiedzieć czegoś interesującego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kenia, Masajowie kojarzą mi się z książką "Biała Masajka".
  Zazdroszczę tak pięknej kartki z tak rzadkiego kraju :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, faktycznie egzotyczna kartka. I to jaka ładna! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak Weronice, Kenia kojarzy mi się z książką "Biała Masajka". Kartka jest bardzo ładna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Można tylko pozazdrościć takiego rzadkiego kraju! Oczywiście zazdroszczę i GRATULUJE ;)
  a pocztówka świetna;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też bym chciała odbywać takie podróże! Chociaż... najpierw europejskie stolice i USA :D
  Tradycje afrykańskich (i nie tylko) plemion często są bardzo krzywdzące i mijają się z podstawowymi prawami człowieka. Ale nie wszystkie na szczęście.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pocztówki z krajów Afryki to (przynajmniej dla mnie) wielki rarytas :D Tak więc gratuluję odnalezienia ;)

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER