niedziela, 8 marca 2015 |

Najlepszy dzień pod słońcem

Pamiętacie, jak pisałam, że swoją przygodę z pocztówkami rozpoczęłam po tym, jak w kilka miesięcy wcześniej pozbyłam się całej swej kolekcji z dzieciństwa? Okazało się, że byłam tak leniwa, że nie chciało mi się lecieć z masą kartek do kosza, tylko podrzuciłam pudełko na dół półki zastawionej nieużywaną sofą - a więc do tak zwanej rupieciarni. Wczoraj zupełnie przez przypadek zbiór ten się odnalazł, przysparzając nie lada radości! W dodatku warto wspomnieć o krajach, których (nie licząc Polski) naliczyłam 13 - ale jakich! Słynny Londyn i Paryż, Niemcy, Chorwacja, Portugalia, Grecja, Czarnogóra, Włochy, ale też Egipt, Tunezja czy, moje ulubione, Gwatemala, Honduras i Belize
Stąd nie mogę się powstrzymać, by nie podzielić się z Wami moim szczęściem - dlatego organizuję konkurs, który jest nadzwyczaj prosty: wystarczy odpowiedzieć na pytanie Ile pocztówek dołączyło do mojej dotychczasowej kolekcji? Jako podpowiedź dodam, że wszystkich odnalezionych kartek jest równo 120 - ale część z nich, jako że znaczną część stanowiły puste, poszła na wymianę, a jeszcze fragment stanowiły kartki okolicznościowe, których nie liczę w swoim zbiorze.


Konkurs trwa do 13 marca. Zwycięzca otrzyma pocztówkę zgodną ze swoimi preferencjami lub pakiet kilku dowolnych kartek ze starej kolekcji!

20 komentarzy:

 1. Hmm może 45 ?
  No i gratuluję odnalezienia cennego zbioru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja mina po ich ponownym odkryciu musiała być bezcenna :)
  Stawiam na 75

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, też bym si Cieszyła na Twoim miejscu! :)
  Ja stawiam na 68 :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję odnalezienia takiego skarbu :)
  Moja propozycja to 83 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 54!
  Normalnie aż mam ochotę Cię teraz przezwać, jak mogłaś sobie takiego stracha narobić i być pewna, że wyrzuciłaś pocztówki. A tu taka niespodzianka! I takie kraje. Nie mam kartki ani z Gwatemali, ani z Belize, ani z Hondurasu. Więc wow :D Ciesz się! Chociaż ja pewnie na Twoim miejscu na zmianę bym się cieszyła i powtarzała sobie, jak mogłam być tak zakręcona xd

  OdpowiedzUsuń
 6. Honduras, Gwatemala i i Belize - jest czego pozazdrościć :)
  Stawiam na 36

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie to szczęście, że jednak nie wyrzuciłaś tych pocztówek! Ale musiałaś mieć radochę, kiedy je odnalazłaś i to jeszcze jakie kraje!

  Hm... Obstawiam 73.

  OdpowiedzUsuń
 8. 52
  Szkoda, że ja nie mam gdzieś skitrowanego pudełka z pocztówkami ;)
  Gratuluję odnalezienia tylu pocztówek i takich krajów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Stawiam na 78 :) może też sobie skitram część na kilka lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. 57
  Niezłe znalezisko, w taki sam sposób do mojej kolekcji dołączyły 3 kartki z Egiptu i kilka z Polski.

  OdpowiedzUsuń
 11. To ja strzelam na 67 ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. To może 44 ;P

  P.S- Dobrze że zauważyłam.. zapomniałam że zgłosiłam się do wpisania 'podróżującego zeszytu' a ja aktualnie jestem w DE. będę dopiero jesienią w Polsce.. więc mogę się wpisać jak wróce do Polski ;)

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER