wtorek, 24 marca 2015 |

Dźwirzyno

W związku z odnalezioną kolekcją pocztówek z dzieciństwa, do mojego zbioru dołączyło wiele wyjątkowych kartek z całego świata, których namiastkę miałam już okazję zaprezentować - I w myśl hasła, że cudze chwalimy, swego nie znamy, czas na kolejną polską miejscowość. Co prawda, nigdy nie przepadałam za typowymi turystycznymi widokówkami wysyłanymi z wakacji znad morza, gdyż zawsze uważałam je za nieco kiczowate i, zwyczajnie, odpychające, preferowałam raczej kartki na swój sposób niezwykłe - teraz jednak, gdy pocztówki te zaczęły wiązać się z dłuższą historią, zaczęłam patrzeć na nie zupełnie inaczej. Poniżej można jednak ujrzeć jedną z piękniejszych kartek - cudowny zachód słońca, błękit morza, a przeplatające zdjęcia rybki tylko dodają widokówce uroku.


8 komentarzy:

 1. Spędziłam w Dźwirzynie 2 miesiące, które wpominam naprawdę fajnie. Było to już dosyć dawno bo jeśli się nie mylę to w 1994 roku. Chciałabym kiedyś odwiedzić tę miejscowość, zobaczyć co się tam zmieniło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak Weronika byłam tam w 1994 roku przez 2 miesiące. Niestety było zimno, bo byłam przez marzec i kwiecień, także o kąpielach w morzu mogłam sobie jedynie pomarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem, jak obcokrajowcy dają sobie radę z wypowiadaniem tej nazwy ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. dostałam od Ciebie pocztówki, są śliczne, dziękuję bardzo, moje już lecą do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie zawsze podobały się pocztówki znad morza. Są może trochę kiczowate, ale mają w sobie to "coś". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi tak samo jak Aoi Akuma zawsze podobają się te nad morskie pocztówki!! ;)
  Ta jest oczywiście świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie ta pocztówka jest nieco inna niż te pełne przepychu i niepotrzebnych elementów kartki z miejscowości położonych nad morzem. Nie lubię tych, na których widnieją jakieś niepotrzebne kufle piwa czy opalający się sztucznie wklejeni turyści. Ta jest całkiem ładna, dzięki tym rybkom i ma jakiś kształt i formę, a nie tak bez ładu i składu :)

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER