niedziela, 29 marca 2015 |

Holandia

Pocztówka z Holandii dotarła do mnie w wyniku prywatnej wymiany, która była dość spontaniczna i nieplanowana - jednak w związku z tym, że w mojej kolekcji nie było praktycznie żadnej kartki z tego kraju (poza jedną sprzed wielu lat od znajomych), stwierdziłam, że mogę sobie pozwolić na pewnego rodzaju odejście od normy. I tym sposobem do dotychczasowego zbioru dotarł malowniczy widoczek z holenderskimi wiatrakami (nawet znaczek dopasowany!) - dla jednych pewnie oklepany, dla mnie natomiast niezwykle uroczy. W dodatku nadawczyni narysowała na rewersie pięknego lisa, który zdobył moje serce - wraz z cytatem z Małego Księcia. Kocham takie pocztówki od serca!


22 komentarze:

 1. Ja tam bardzo lubię takie typowe widoczki w danym państwie, bo przynajmniej kiedy od razu spojrzę na pocztówkę, to domyślam się skąd mogła do mnie dotrzeć :) Lisek fajny, ja miałam kiedyś narysowanego kota, bo tak się złożyło, że i nadawczyni i ja koty ubóstwiamy. Lubię te holenderskie znaczki z wiatrakami lub tulipanami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka ładna pocztówka. Prosta, a za razem charakterystyczna dla Holandii. Lubię takie - wtedy nawet bez napisu wiem, z jakiego kraju pochodzi. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję pięknej pocztówki, i to pięknej z dwóch stron :-) Mnie kartki z Holandii przychodzą stosunkowo często.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam z Holandii całkiem pokaźną kolekcję pocztówek, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że miałam kiedyś znajomego, który pomagał mi w mojej kolekcji pocztówek z obrazami Paula Giovanopoulosa ;) Możesz sobie zajrzeć do mnie i zerknąć o jakich obrazach piszę :D

  http://souvenirmaniac.blogspot.com/search/label/Netherlands

  OdpowiedzUsuń
 5. Widoczek rzeczywiście klasyczny ale lubię takie. A odwrotna strona ciekawie opisana.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna kartka, uwielbiam Małego Księcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładna kartka! Uwielbiam, kiedy znaczki są dopasowane do pocztówek :)
  A co tam, spontaniczne wymiany (zresztą jak większość nieplanowanych rzeczy i spraw) są całkiem ok :D. Widoczek na pewno nie jest oklepany, a wręcz przeciwnie - mi przypadł do gustu. Jeszcze nie spotkałam się, by ktoś coś narysował od siebie na kartce, bardzo miło :)! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam mnóstwo kartek z Holandii z postcrossingu, to jeden z najliczniejszych krajów w mojej kolekcji, więc jestem w szoku, że nic stamtąd nie miałaś!
  Twoja kartka z wiatrakami jest śliczna, takie typowe turystyczne pocztówki z najbardziej znanymi symbolami, budowlami, miejscami ogromnie lubię.
  A "Mały Książę" to jedna z moich ulubionych książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah, ja też nie mam jeszcze nic z Holandii. :p

   Usuń
 9. Ładny widoczek z wiatrakami:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej, to aż dziwne, że masz tak mało kartek z Holandii. To przecież całkiem aktywny kraj, jeśli rozchodzi się o Postcrossing.
  Mi kartka się podoba, bo to coś typowego dla tego kraju. A znaczek, z tego, co się orientuję, jest tam równie popularny, co nasz koziorożec :)
  Uwielbiam też Małego Księcia, szczęściara!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiatraki zawsze będą mi się kojarzyły z Holandią, chociaż ostatnio za kartką z wymiany czekałam ponad 2 miesiące, co było naprawdę bardzo dziwne.
  Zazdroszczę znaczka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiatraki charakterystyczne dla Holandii :)
  Gratuluję cudownej pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Holandia jest dosyć popularnym krajem na PC, więc tu nie trudno o taką kartę. Bardzo mi się ta Twoja pocztówka podoba, typy widok dla tego kraju :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniała kartka z równie cudownym widokiem! Uwielbiam takie kartki, gdzie jest coś typowego dla danego kraju :-) Od razu widzę skąd pochodzi widokówka. A znaczek też fajny, mam taki sam i jeszcze jeden tylko zamiast wiatraka jest tulipan ^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Sooo cool post :D Nice country. I follow you on GFC and I hope you will follow back. http://milasindinka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Śliczna kartka, wiatraki od razu kojarzą się z Holandią, tak samo jak tulipany :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Zakochałam się w tej kartce! Te kolorki są świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Typowa Holenderka pocztówka, na której znajduje się to co najbardziej z Holandią się kojarzy ;)
  Pocztówka bardzo ładna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Tak sobie teraz jeszcze myślę, że jak na takie ilości kartek jakie posiadam w swoich zbiorach to tylko na 3 kiedykolwiek ktokolwiek mi coś narysował ;) Np z Mongolii znajoma namalowała mi przykładową ichniejszą osadę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Piękne są te wiatraki <3

  OdpowiedzUsuń
 21. Kartka wcale oklepana nie jest. Osobiście bardzo lubię takie właśnie widoczki, które przynajmniej teoretycznie charakteryzują dany kraj.

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER