wtorek, 21 kwietnia 2015 |

Warszawa 1935

Gdy tylko ujrzałam tę kartkę w Oferuję tag bis na polskim forum Postcrossingu, od razu wiedziałam, że muszę ją mieć! Znacie może to uczucie - kiedy patrząc na pocztówkę, zachwyca Was do tego stopnia, że nie wyobrażacie sobie, by mogła nie trafić do Waszych rąk? Tak właśnie miałam z widokiem na Nowy Świat w Warszawie z lat trzydziestych ubiegłego wieku - już to wystarczyło, by mnie kartka całkowicie zauroczyła, wszak uwielbiam zdjęcia czy reprinty z tego okresu. Do tego doszła jeszcze wiadomość oraz przecudowne znaczki, które tylko dopełniły całość. Nie zaprzeczę, uwielbiam tę niezwykłą, nietuzinkową pocztówkę.

19 komentarzy:

 1. Faktycznie kartka jest bardzo klimatyczna, a czerń i biel tylko dodaje jej uroku :) Ja na forum korzystałam jedynie z wymiany lustrzanej, ale od jakiegoś czasu zamierzam się, aby skorzystać z innego rodzaju wysyłki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam to samo zdanie, kolorystka C-B tylko potęguje piękno i urok tej karteczki :) w ogóle jestem zdania, że niektóre zdjęcia aż się proszą o użycie czarno-białych odcieni, które niejednokrotnie dodają charakteru takiemu ujęciu :)

   Usuń
  2. O tak, niektóre zdjęcia zyskują w czerni i bieli. :)

   Usuń
  3. lubię też takie, gdzie tylko jeden element wyróżnia się kolorem, a reszta jest CB, aczkolwiek nie do każdej sytuacji pasuje taki myk :P

   Usuń
  4. Fakt, też mają swój urok. :) Chociaż ja chyba najbardziej lubię zdjęcia w kolorze, najlepiej w ciepłych barwach. :)

   Usuń
 2. Kurcze, kilka dni mnie tu nie było, bo zawiódł internet, no i tyyyle się tu działo!!! Tak, znam to uczucie zachwytu.. a patrząc na tę kartkę budzi się ono we mnie coraz bardziej :D! Gratuluję Ci tak klimatycznej kartki :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawniej nie przepadałam za czarno białymi pocztówkami, ale jakoś niedawno się do nich przekonałam ;) Chociaż osobiście wolę czarno białe pocztówki przedstawiające ludzi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie pocztówki! Oddają magię tamtych czasów :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dziwię się, że zechciałaś mieć tą kartkę bo jest naprawdę cudna. Gdyby nie to autko można było by pomyśleć że zdjęcie było zrobione całkiem niedawno :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękna i niezwykle klimatyczna pocztówka! Uwielbiam reprinty dawnej Polski, więc ta kartka naprawdę mi się podoba. I te neony! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Kartka bardzo ładna, choć nie przepadam za reprintami. Lubię je tylko jeśli przedstawiają miasto, które znam i mogę porównać co się zmieniło od tamtego okresu np. Przemyśl, czy Kraków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. najwspanialszy w tej pocztówce jest chyba samochód. :)
  o tak, znam to uczucie, gdy po prostu muszę mieć jakąś kartkę!
  dziękuję za niespodziankę. <3 zachowam sobie tę śliczną kopertę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ostatnio widziałam podobne autko w komisie, od razu przeniosłam się w klimat jak z tej pocztówki *.*

   Usuń
  2. Ja takie samochody widuję tylko przy okazji ślubów ;) Często pary młode decydują się na taki wóz :)

   Usuń
  3. a racja! chociaż ja często widuję limuzyyyyny :D te klimatyczne autka widziałam w jednym z komisów w Gdańsku

   Usuń
  4. Limuzyny, to już dawno nie widziałam - najwidoczniej w mojej okolicy młode pary preferują 'oldschool' :D

   Usuń
  5. UWAGA UWAGA! widziałam dziś podobne autko w Warszawie właśnie!!! a że jestem pierwszy raz, to już nie pamiętam, jak to miejsce się nazywało :( :D

   Usuń
 9. Ja też tak mam, kiedy zobaczę jakąś wspaniałą kartkę, która jest w zasięg moich rąk :)
  Bardzo klimatyczna kartka :)

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER