piątek, 17 kwietnia 2015 |

Hong Kong

Czas może na coś z oficjalnych pocztówek - kartka z Hong Kongu przybyła do mnie jako trzecia za pośrednictwem Postcrossingu, przysparzając mi nie lada radości, w końcu był to wtedy dla mnie całkiem egzotyczny kraj na drugim końcu świata. Dzisiaj, po ponad ośmiu miesiącach udzielania się na tej stronie (co prawda, może nie wielce regularnego, ale jednak), azjatyckie kraje nadal wzbudzają we mnie zainteresowanie i ciekawość - bo są tak odmienne od naszej europejskiej codzienności.
Pocztówka przedstawia nocną kaskadę świateł na Victoria Harbour - to był chyba pierwszy krok do mojej zupełnej miłości do widoków miast po zmierzchu; zwłaszcza że ten wygląda tak imponująco!


12 komentarzy:

 1. Wcale nie dziwię się Twojej miłości do widoków miast po zmierzchu ;) Niektóre są naprawdę imponujące, szczególnie te z dużą ilością świateł lub takie z lotu ptaka. Miasta nocą wyglądają zupełnie inaczej niż w dzień i właśnie dlatego też bardzo lubię kartki z takimi widokami :) Kiedyś na jakimś profilu na PC widziałam link do folderów z kartkami tej osoby i miała tam fajne zestawienia, ponieważ zbierała widoki miast w dzień i w nocy, tyle że zdarzyło jej się, że miała to samo ujęcie miasta i w dzień i w nocy, więc było widać świetną różnicę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda, ten widoczek wygląda niezwykle imponująco! Chciałabym dostać podobną karteczkę hehe :). U mnie Hong Kong był pierwszą pocztówką, jaką dostałam z PC.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna pocztówka. Dzienny widok chyba nie byłby tak atrakcyjny.

  OdpowiedzUsuń
 4. oo takkkk... uwielbiam takie widokiii!!! zdecydowanie widok jest imponujący! ;)
  Niesamowita pocztówka-aż jej zazdroszczę ;) ja z HK mam tylko jedną pocztówkę i to jeszcze z prywatnej wymiany;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chciałabym zobaczyć kiedyś taki widoczek na żywo ;) A co do samej pocztówki - jest wspaniała! Ale w pocztówkach z Hong-Kongu drażni mnie to, że mają nietypowy rozmiar i np. do zwykłego albumu się ich nie wepchnie ;) ;) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pocztówka wygląda jak w dniu sylwestra :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobną pocztówkę w swoich zbiorach i z tego co wysyłający mi tam napisał okazuje się, że u nich to normalny conocny widok jest ;)

   Usuń
 7. Mam wrażenie, że z Hong Kongu to tylko takie kartki wysyłają - drapacze chmur, zazwyczaj nocą. :D Ale nie narzekam, bo takie widoki są genialne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna pocztówka. Chciałabym kiedyś zobaczyć Daleki Wschód na własne oczy - miejsca te mi imponują i naprawdę fascynują. Ale Ty, Żabo, o tym wiesz. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, te światła są imponujące, ale nie chciałabym tam mieszkać.
  Przez dwa lata stacjonowania u rodziców w niewielkiej odległości od disco (namiętnie uszczęśliwiającego nas takimi świetlnymi kaskadami), wiem że widok jest piękny tylko na jedną noc XD

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękny nocny widok! Ja także lubię kartki przedstawiające miasto nocą, ale wolę jednak zachody słońca :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękna kartka. Nocne widoki są naprawdę imponujące :)

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER