sobota, 4 kwietnia 2015 |

Gniezno

Gniezno - pierwsza stolica Polski i jedyna obok Krakowa oraz Warszawy, w której, jak mi się zdawało, nie byłam. Wszystko jednak wyjaśniło się, gdy w swojej starej pocztówkowej kolekcji odnalazłam pustą kartkę z Drzwiami Gnieźnieńskimi - no tak, w Gnieźnie przez kilka godzin przejazdem parę lat temu byłam, ale zupełnie mi to z pamięci wypadło! Choć nie wiem, jakim cudem, bo mam stamtąd naprawdę miłe wspomnienia. Natomiast poniższą kartkę z tego miasta otrzymałam od Marty jako podziękowanie za wysłane mapy (mam nadzieję, że się przydały!). Marta stwierdziła, że pocztówka ta jest niespecjalna, jednak mnie jak najbardziej przypadła do gustu - ładnym nocnym widoczkiem nietrudno złapać mnie za serce.


W piątek w swojej skrzynce znalazłam kartkę wielkanocną od tej samej nadawczyni (ze znaczkiem w kształcie serca!). Zupełnie się jej nie spodziewałam, więc tym bardziej była dla mnie sporym miłym zaskoczeniem. Bardzo dziękuję!

18 komentarzy:

 1. Radosnych Świąt Wielkanocnych :)
  I dużo świątecznych pocztówek w skrzynce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przez Gniezno tylko przejeżdżałam i to jeszcze wtedy, kiedy pocztówek nie zbierałam, więc nie mam kartki stamtąd. A szkoda, to tylko jakieś 50 km od Poznania. :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to chyba jest, że kartki z naszego własnego miasta wydają nam się nieszczególne, ponieważ widoki z nimi oglądamy na codzień. Pocztówka rzeczywiście piękna :-) Również życzę fantastycznych świąt, wiele pokoju, radości i satysfakcji z tego co robisz :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki typ pocztówki jest chyba u nas najbardziej popularny ;) Wydaje mi się, że w każdym mieście i mieścince znajdzie się jakaś pocztówka z nocnym widoczkiem na jakiś kościół/ratusz czy po prostu jakiś reprezentacyjny budynek ;)

  Sama na początku mojej pocztówkowej przygody takie wysyłałam najczęściej bo były po prostu najładniejsze ze wszystkich jakie mogłam znaleźć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczne kartki, wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam w Gnieźnie w Dzień Niepodległości, chyba trzy lata temu. Staramy się w ten wolny dzień zawsze gdzieś z rodzicami pojechać. Chociaż w Gnieźnie oprócz katedry, kamieniczek i jakiegoś parku nic ciekawego nie znaleźliśmy. Za to zjedliśmy pyszne rogale świętomarcińskie!
  W sumie ta kartka przedstawia nocny widok i to pojedynczy, ale tak sobie mi się podoba. Jakoś mnie nie zwala z nóg. :D
  Radosnych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna kartka świąteczna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gniezno... jeszcze nie mam kartki z tego miasta!

  btw. Wesołych Świąt ! Smacznego jajeczka jutro :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wesołych świąt kochana !
  www.mypostcrossingx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielkanocna niespodzianka :-). Wesołych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Od razu skorzystam z okazji i życzę udanych, spokojnych i obfitych w wyśmienite jedzenie świąt! :D

  OdpowiedzUsuń
 12. W Gnieźnie byłam już daaaaaawno temu i niezbyt wiele pamiętam z tej wizyty. Na pewno byłam w katedrze i chyba w jakimś muzeum hmm... kartkę z Gniezna posiadam z wymiany, ale taką też bym chętnie przygarnęła, bo widoki nocne lubię :) świąteczna kartka też mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 13. piękne karteczki :) cóż, nocne widoczki łapią za serce - dokładnie tak jak piszesz, mnie również się podoba ta karteczka :) a wielkanocna pocztówka bardzo ładna i kolorowa!

  OdpowiedzUsuń
 14. Radosnych Świąt Wielkanocnych :) Alleluja!
  W Gnieźnie jeszcze nie byłam, ale pocztówki mają ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 15. To ma być " niespecjalna " pocztówka :) ? Jest bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 16. No naprawdę, kiedyś w Gnieźnie mieliśmy specjalną serię pocztówek, co tam dopiero nocne widoki były piękne, ale zamknęli mi księgarnię i nie mogę ich nigdzie dostać :( Cieszę się że kartka dotarła :D + mapy się przydały, jeszcze nie wszystkie wykorzystane ale polecą w świat jako koperty :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Spóźnione życzenia świąteczne :) w tym roku było wyjątkowo dużo bardzo ładnych kartek Wielkanocnych, mnie się udało dostać nawet jedną z Czech :) Mam nadzieję niedługo pokazać ja na blogu

  OdpowiedzUsuń
 18. Mało jest fajnych kartek z Gnieznem w roli głównej i choć ta nie jest zła, też nie moge jej zaliczyć do "mojego stylu" kartek. Za to świąteczna jest po prostu obłędna lubię takie słodkie klimaty :) No i nie jest to kartka ze standardowego stojaka PP. Gratuluję fajnego dodatku do zbiorów.

  OdpowiedzUsuń

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER